0 Kč

  ABSOLVOVÁNÍ KURZU VÁM KROMĚ ZÁBAVY PŘINESE  ŘADU DALŠÍCH VÝHOD 

   Ušetříte čas   

Téměř polovina (46 %1) českých domácností nepotřebuje k drobným opravám v domácnosti cizí pomoc a zvládá je vlastními silami. Pokud mezi tyto šťastlivce nepatříte, tak vězte, že Vás tento hendikep stojí - kromě mnoha dalšího - spoustu Vašeho času. Třeba proto, že když některá ze šťastnější poloviny domácností zpozoruje, že odpad ve dřezu, umyvadle nebo sprchovém koutu odtéká každým dnem pomaleji a obtížněji, nebo že "kape kohoutek", nebo je potřeba "přidělat" zakoupenou polici, světlo apod., tak to prostě během reklamní přestávky pořadu v televizi udělají.

Pokud ale mezi tyto šťastlivce zatím nepatříte, tak za čas, za který oni tyto "problémy" vyřeší, Vy možná stihnete otevřít diář a začnete shánět někoho (ať už zaneprázdněného partnera, příbuzného, známého či placeného řemeslníka), kdo to pro Vás udělá. A až konečně někoho seženete a doberete se Vám oběma vyhovujícího termínu opravy (často v nepříliš blízké budoucnosti), budete muset v dohodnutý termín nejen být doma, ale i osobně u opravy asistovat  (u známých abyste pomáhali, u řemeslníků abyste hlídali), po zaplacení pak ještě budete muset uklidit všechen vzniklý nepořádek. A když se náhodou oprava napoprvé nepodaří (to se mimochodem i profesionálům stává poměrně často), musíte vše výše uvedené absolvovat znovu.

Nakonec zjistíte, že zatímco samotná realizace jednoduché opravy zabrala deset minut, tak Vy nejenže jste na opravu možná museli čekat několik dnů (či týdnů), ale vším zařizováním kolem jste v konečném součtu ztratili i několik hodin Vašeho času. A stejná ztráta času Vás čeká i když si z obchodu přinesete nové světlo, obraz, záclonovou konzoli, polici na knihy apod., ale protože je nezvládnete na zeď či strop připevnit sami, odložíte je do komory, kde - místo toho, aby hned zkrášlovaly Váš byt - budou čekat, až přijde jejich čas. Po absolvování našeho kurzu tyto a podobné problémy navždy odpadnou, protože vše vyřešíte během chvilky sami a v době, kdy to bude vyhovovat jen a jen Vám


  Ušetříte peníze   

Úspora času jde ruku v ruce s úsporou peněz – cena, kterou vám profesionál za triviální opravu vyúčtuje je často tak vysoká proto, že kromě sazby za práci a použitý materiál (byť náklady na materiál  zpravidla bývají u podobných oprav korunové položky) musíte profesionálovi uhradit i náklady na cestu k Vám (spotřebovaný benzín, čas strávený řízením a amortizaci vozu), což může být v Praze i několik stokorun. Takže zavoláte-li si profesionála třeba k netěsnícímu sifonu (řekněme kvůli poškozenému těsnění u převlečné matice v ceně 10,- Kč), oprava bude hotova během 10 minut a Vy za ni včetně nákladů na dopravu zaplatíte až 500,- Kč. Jestli jste si navíc třeba kvůli zpřístupnění bytu brali půl dne dovolené, jsou Vaše časové a finanční náklady u takové opravy naprosto neadekvátní.


  Budete "In" 

Projděte si FB a určitě Vám nedá moc práce najít tam fotografie, na kterých se někteří z Vašich přátel chlubí všemožnými vlastními výtvory. Nebo si zkuste na YT vyhledat frázi “jak udělat...” či “jak vyrobit....” a budete žasnout nad nepřeberným množstvím výsledků s návody typu "jak vyrobit truhlík na pěstování bylinek za oknem", "jak uvařit domácí pivo", "jak vyrobit domácí přírodní pleťovou masku", jak ... V drtivé většině jsou tato instruktážní videa natočena mladými lidmi, z kterých čiší radost z toho, co dokázali vlastní hlavou vymyslet a svýma rukama dle vlastních představ zrealizovat.


  Ochráníte své soukromí   

Pustit si do bytu někoho cizího znamená vždy určité omezení, zásah do Vašeho soukromí. Pokud si opravu provedete sami, tento problém zcela odpadá. 


  Ochráníte svůj majetek   

Pokud budete něco opravovat sami pro sebe, budete motivováni více než kdokoliv jiný chovat se k Vašim věcem co nejohleduplněji, nic nepoškrábat, neodřít, neznečistit a vůbec si "nezaneřádit" byt více, než je nezbytně nutné. Navíc si na opravě určitě dáte záležet a budete se ji snažit provést co nejlépe a nejpoctivěji, “neodfláknout ji”.


   Budete sami se sebou spokojeni   

Věřte nebo ne, ale až budete odkládat knížky či aranžovat květiny na polici, kterou jste vlastnoručně připevnili ke zdi, nebo až uvidíte vodu, jak rychle odtéká z umyvadla, zatímco před Vaším zásahem se v něm vždy vytvořilo malé jezírko, pokaždé Vás naplní pocit zadostiučinění a spokojenosti, že je to jen a jen díky Vám. Ano, je to klišé, ale je pravdivé - pocit, který zažijete, když něco vymyslíte a následně vlastníma rukama zrealizujete, je opravdu skvělý a nenahraditelný.


   Zvýšíte si sebevědomí   

Čím více věcí opravíte, tím více se ujistíte, ze ač jste se třeba považovali za "nešiky", běžné opravy v domácnosti hravě zvládáte sami, což Vám určitě sebevědomí nesníží a ještě Vám to dodá odvahu pouštět se do dalších, větších oprav. Nestačíte se také divit, kolika lidem ve Vašem okolí, kteří domácí opravy sami nezvládají, budou Vaše schopnosti v této oblasti imponovat. Takže buďte připraveni na příval žádostí o přátelskou, rodinnou, kolegiální či sousedskou výpomoc...


   Budete „šikovnější“   

Jako u všech lidských činností, i zde platí, že cvičení dělá mistra. Čím častěji budete při opravách pracovat s nějakým nářadím (šroubovákem, vrtačkou) tím lépe budete toto nářadí obecně ovládat. Tyto nové dovednosti se Vám budou dobře hodit i v situacích mimo domov, kdy budete např. muset vyměnit píchlou pneumatiku u automobilu či jízdního kola apod.


   Odreagujete se    

Pracujete-li převážně „hlavou“, může Vám chvilková manuální práce přinést příjemnou změnu a odreagování, možnost "vypnout".


   Při skutečně havarijní situaci v domácnosti nezpanikaříte  

Znalost toho, jak věci v domácnosti fungují Vám poskytne obrovskou výhodu v tom, ze budete-li někdy u Vás doma či někde na návštěvě, na chatě či chalupě svědky nějaké skutečně havarijní situace (praskne-li např. v koupelně rozvod vody a koupelna bude pod vodou, ucpe-li se toaleta a WC bude po spláchnutí vyplavovat splašky apod.), nezpanikaříte, ale budete vědět co dělat (jak a kde vypnout přívod vody, elektřiny atd.), abyste zabránili ještě větším škodám. A kdo ví, možná dokonce všechny ohromíte tím, že závadu sami také rovnou opravíte. Takže žádná panika, méně stresu a více jistoty doma za všech okolností, zkrátka Váš domov budete mít pevně ve Vašich rukách.

________________________________________________

1 Z výsledků průzkumu společnosti Hornbach realizovaného aplikací Instant Research agentury IPSOS v roce 2014

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.