0 Kč


  Komu je kurz určen ? 

Kurz je určen komukoliv od 10 let věku, kdo by rád/a zvládal/a běžné opravy v domácnosti vlastními silami, ale doposud v tomto ohledu nemá žádné zkušenosti.


  Co konkrétně se v kurzu naučíte? 

Naučíte se vrtat vrtačkou s příklepem do různých stavebních materiálů (beton, cihla, porobeton, sádrokarton) a vybrat a aplikovat do nich správné hmoždinky a vruty, konkrétněji: 

 • Jak vrtat otvory do stěn/stropů z různých materiálů
 • Jak aplikovat různé typy hmoždinek do zdi/stropu 

Naučíte se připevňovat různé předměty (polic, obrazů, záclonových konzolí apod.) na stěny a stropy z nejrozšířenějších materiálů, konkrétněji: 

 • Jak poznat, z jakého materiálu je stěna/strop zhotovena
 • Jak určit, jaký vrták (typ, velikost) při vrtání do stěn z různých materiálů použít
 • Jak poznat, kam lze do stěn/stropů vrtat
 • Jak určit, jaké (typ, velikost) hmoždinky do různých materiálů použít
 • Jak určit, jaký (typ, velikost) spojovací materiál (např. vruty, šrouby atd.) použít
 • Řešení problémových situací při vrtání

  Osvojíte si konkrétní pracovní postup při připevňování polic do zdi, konkrétněji: 

  • Jak přidělat konzole (nosné prvky polic) do zdi a jak na ně připevnit polici
  • Jak pomocí vodováhy zajistit, aby police (případně jiné předměty v domácnosti jako obrazy, pračka apod.) byla umístěna vodorovně 

  Dozvíte se (a vyzkoušíte si) jak opravovat netěsnící umyvadlové, dřezové a vanové pákové vodovodní baterie, konkrétněji: 

  • Jak rozpoznat příčinu netěsnosti pákové baterie
  • Nezbytné úkony před opravou vodovodní baterie
  • Jak demontovat a opravit pákovou baterii

  Naučíte se (a vyzkoušíte si) odstraňovat příčiny nedostatečného odtoku odpadní vody z umyvadla, dřezu, vany nebo sprchového koutu, konkrétněji: 

  • Jak rozpoznat, ve které části odpadu je problém
  • Jak demontovat a vyčistit sifón
  • Jak vyčistit odpadní trubky
  • Řešení problémových situací při práci s vodoinstalacemi

    Jak dlouho kurz trvá ? 

  Celý kurz trvá 180 minut. Abychom vyšli vstříc zaměstnaným zájemcům o kurz pracujících v obvyklé denní pracovní době, konají se kurzy v pozdních odpoledních hodinách, a to od 18:00 do 21:00 hodin.


    Jak kurz probíhá? 

  Kurz je koncipován ryze prakticky a zahrnuje jen naprosté minimum teorie nezbytně nutné k úspěšnému zvládnutí v kurzu probíraných oprav v praxi. Lektor vždy nejprve stručně vysvětlí a názorně ukáže, jak daný nástroj (např. vrtačka s příklepem) nebo předmět z domácnosti (např. sifón nebo vodovodní baterie) funguje a jak se s ním příslušný úkon (např. vrtání do betonu nebo demontáž a rozebírání vodovodní baterie nebo sifónu) provádí.

  Každý účastník si v zápětí na svém samostatném pracovišti (plně vybaveném všemi potřebnými nástroji a reálnými předměty z domácnosti) pod dohledem lektora daný úkon vyzkouší v reálných podmínkách (tj. např. z umyvadla bude demontovat, rozebírat a zpět na umyvadlo instalovat skutečnou vodovodní baterii i sifón, vyzkouší si vrtačkou s příklepem vyvrtat několik otvorů do skutečné cihly, do betonu, sádrokartonu a aplikovat do vyvrtaných otvorů příslušné hmoždinky atd.).

  Důraz je kladen na využitelnost všech poznatků v běžném každodenním provozu domácnosti, a i proto jsou všechny činnosti vyučovány tak, aby je absolventi kurzu mohli doma vykonávat za použití co možná nejmenšího množství cenově snadno dostupného běžného hobby nářadí.


     Kolik dalších účastníků se mnou v kurzu bude?  

  Aby mohl být zajištěn maximálně osobní přístup lektora ke všem účastníkům kurzu, je maximální kapacita jednoho kurzu 8 účastníků, přičemž každý jednotlivý účastník má po celou dobu kurzu vyhrazeno své vlastní pracovní stanoviště plně vybavené vším potřebným nářadím, nástroji a všemi potřebnými reálnými výukovými pomůckami.


     Co si mám na kurz sebou vzít?  

  Vše potřebné, včetně ochranných pomůcek jako jsou rukavice a ochranné brýle, Vám na kurzu zapůjčíme. Vhodné oblečení na kurz je takové, u kterého Vám nebude vadit, pokud dojde k jeho znečištění např. cihlovým prachem při vrtání atd. (např. starší jeansy a mikina či košile s dlouhým rukávem). Nejvhodnější obuví pak je uzavřená šněrovací venkovní obuv s plochou podrážkou (tenisky apod.), naprosto nevhodná je naopak obuv otevřená (sandály, pantofle atd.) nebo obuv s podpatkem (lodičky atd.). Převléknout či přezout se na místě je možné.


   

  inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting