0 Kč


  Komu je kurz určen ? 

Kurz je určen komukoliv od 10 let věku, kdo by rád/a zvládal/a běžné opravy v domácnosti vlastními silami, ale doposud v tomto ohledu nemá žádné zkušenosti.


  Co konkrétně se v kurzu naučím a prakticky si vyzkouším? 

Naučíte se a vyzkoušíte si jak:

  • rozpoznávat různé stavební materiály i to, jak do nich vybrat správné vrtáky, hmoždinky a vruty
  • vrtat vrtačkou s příklepem do betonu, cihly, porobetonu, sádrokartonu 
  • připevňovat různé předměty na stěny a stropy
  • správně přidělat do zdi polici
  • se vyhnout provrtání rozvodů vody, elektřiny, plynu a odpadů
  • pracovat s vodováhou
  • opravit kapající kohoutek nebo pákovou vodovodní baterii
  • vyčistit ucpaný odpad u umyvadla, dřezu, vany nebo sprchového koutu

á ? 

  Jak dlouho kurz trvá? 

Celý kurz trvá 180 minut. Abychom vyšli vstříc zaměstnaným zájemcům o kurz pracujících v obvyklé denní pracovní době, konají se kurzy v pozdních odpoledních hodinách, a to od 18:00 do 21:00 hodin.


  Jak kurz probíhá? 

Kurz je koncipován ryze prakticky. Lektor vždy nejprve vysvětlí a názorně ukáže, jak daný nástroj (např. vrtačka s příklepem) nebo předmět z domácnosti (např. sifón nebo vodovodní baterie) funguje a jak se s ním příslušný úkon (např. vrtání do betonu nebo demontáž a rozebírání vodovodní baterie nebo sifónu) provádí.

Každý účastník si v zápětí na svém samostatném pracovišti (plně vybaveném všemi potřebnými nástroji a reálnými předměty z domácnosti) pod dohledem lektora daný úkon vyzkouší v reálných podmínkách (tj. např. z umyvadla bude demontovat, rozebírat a zpět na umyvadlo instalovat skutečnou vodovodní baterii i sifón, vyzkouší si vrtačkou s příklepem vyvrtat otvory do skutečné cihly, do betonu, sádrokartonu a aplikovat do vyvrtaných otvorů příslušné hmoždinky atd.).

Důraz je kladen na využitelnost všech poznatků v běžném každodenním provozu domácnosti, a i proto jsou všechny činnosti vyučovány tak, aby je absolventi kurzu mohli doma vykonávat za použití co možná nejmenšího množství cenově snadno dostupného běžného hobby nářadí.


   Kolik dalších účastníků se mnou v kurzu bude?  

Aby mohl být zajištěn maximálně osobní přístup lektora ke všem účastníkům kurzu, je maximální kapacita jednoho kurzu 8 účastníků, přičemž každý jednotlivý účastník má po celou dobu kurzu vyhrazeno své vlastní pracovní stanoviště plně vybavené vším potřebným nářadím, nástroji a všemi potřebnými reálnými výukovými pomůckami.


   Co si mám na kurz sebou vzít?  

Vše potřebné, včetně ochranných pomůcek jako jsou rukavice a ochranné brýle, Vám na kurzu zapůjčíme. Vhodné oblečení na kurz je takové, u kterého Vám nebude vadit, pokud dojde k jeho znečištění např. cihlovým prachem při vrtání atd. (např. starší jeansy a mikina či košile s dlouhým rukávem). Nejvhodnější obuví pak je uzavřená šněrovací venkovní obuv s plochou podrážkou (tenisky apod.), naprosto nevhodná je naopak obuv otevřená (sandály, pantofle atd.) nebo obuv s podpatkem (lodičky atd.). Převléknout či přezout se na místě je možné.


 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting